Dr Artur Broma - specjalista chirurgii plastycznej

Body Jet ® - modelowanie sylwetki
liposukcja Body Jet ®, modelowanie sylwetki Body Jet ®, odsysanie tkanki tłuszczowej Body Jet ®, wyszczuplanie Body Jet ®, odchudzanie Body Jet ®, przeszczep tkanki tłuszczowej Body Jet ®, modelowanie ciała Body Jet ®, odsysanie tłuszczu Body Jet ®, wyszczuplenie Body Jet ®, odchudzenie Body Jet ®, przeszczep tłuszczu Body Jet ®.

Body Jet ® nowa unikalna metoda liposukcji zapewniająca:

  1. bezpieczeństwo zabiegu,
  2. efektywność i utrzymanie efektów,
  3. komfort podczas zabiegu i po zabiegu,
  4. możliwość modelowania sylwetki poprzez przeszczepianie pozyskanego tłuszczu w inne partie ciała np.: piersi, pośladki, usta, policzki, łydki.

O zabiegu Body Jet ®

Unikalność zabiegu Body Jet ® wynika z zastosowania po raz pierwszy metody WAL (water-jet assisted liposuction). Metoda ta polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem wodnym. Podczas zabiegu poprzez niewielkie nacięcie w skórze lekarz wprowadza w tkankę tłuszczową kaniulę z cienkim, ukierunkowanym pulsującym strumieniem roztworu w kształcie wachlarza, który wnika w przestrzeń międzykomórkową, rozluźnia jej strukturę nie niszcząc przy tym bardziej włóknistych struktur takich jak tkanka łączna, nerwy czy naczynia krwionośne. Strumień ten ma moc podobną do silnego strumienia prysznicowego, w związku z czym nie wywołuje efektu "rozrywania" tkanki. Podczas infiltracji lekarz wykonuje kaniulą łagodne ruchy podobne do ruchu smyczka, a kaniula z łatwością prześlizguje się przez tkankę uwalniając adipocyty, czyli niepożądane komórki tłuszczowe przeznaczone do usunięcia. Płynna praca lekarza, bez stosowania siły, zapewnia bezpieczny i całkowicie atraumatyczny przebieg zabiegu. Ruch kaniuli odbywa się zgodnie z zasadą "to płyn wskazuje drogę", a kaniula po prostu podąża za nim i penetruje "miękkie miejsca". Struktury funkcjonalne takie jak nerwy i naczynia krwionośne są po prostu przemieszczane przez strumień płynu i przy zastosowaniu tej metody ryzyko zniszczeń mechanicznych tych struktur jest mniejsze niż w przypadku zastosowania innych metod odsysania. Po spełnieniu swego zadania, podawany kaniulą płyn, jest natychmiast usuwany poprzez odessanie tą samą kaniulą. Równoczesne podawanie i odprowadzanie płynu do infiltracji ma kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu zabiegu.
Moc strumienia oraz siła ssania może być regulowana i dostosowana do różnej struktury tkanki tłuszczowej.
Efekt "oszczędzania" tkanki gwarantuje iż utrata krwi podczas zabiegu jest minimalna i możliwe jest odessanie większej ilości "czystej" tzn bez krwi tkanki tłuszczowej. Ma to bezpośrednie przełożenie na efektywność zabiegu.

Nowy wymiar modelowania

Dzięki technologicznemu zaawansowaniu Body Jet ® niesie ze sobą jeszcze jedną niespotykaną dotychczas możliwość i atut. Metoda WAL pozwala na uzyskiwane nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, które mogą być wykorzystane do reimplantacji (powiększania piersi, ust czy pośladków, rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii i zabiegach wycięcia guzków, wypełniania zmarszczek i modelowani twarzy, likwidowania ubytków i uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków). Pozyskany w procesie odsysania tłuszcz jest bowiem najbardziej naturalnym i bezpiecznym wypełniaczem. Body Jet ® to jedyna metoda, która pozwala na pozyskanie tkanki o niezniszczonej strukturze i najwyższej jakości. Materiał ten daje większą gwarancję na utrzymanie się wypełnienia w modelowanych obszarach, co było dotychczas problemem przy zastosowaniu innych sposobów pozyskiwania tkanki tłuszczowej. Zabiegi reimplantacji wykonywane są, podczas jednej sesji operacyjnej z odsysaniem. Usuwane podczas zabiegu Body Jet ® komórki tłuszczowe odprowadzane są do specjalnego lipokolektora. Jego zadaniem jest filtrowanie tkanki tłuszczowej w celu wypreparowania najwyższej jakości materiału autogennego do przeszczepu. Materiał ten podawany jest w modelowane miejsca stosowną, cienką kaniulą. Metoda ta ma wiele różnorakich, dodatkowych zalet. W przypadku zabiegu powiększania piersi wyeliminowane zostaje powstawanie liniowych blizn oraz zjawisko "nienaturalności" występujące przy implantach silikonowych. Tak przeszczepiony tłuszcz jest najbardziej trwałym i wydajnym wypełniaczem. Tylko niewielka jego część ulega stopniowemu, nieodwracalnemu wchłonięciu. Reszta wypełniacza doskonale się stabilizuje, "sieciuje" z tkaną piersi nadając jej nowy, pełniejszy kształt. Po okresie około sześciu miesięcy od pierwszego zabiegu, kiedy efekt wymodelowania jest już stały, procedurę przeszczepu można powtórzyć, aby pogłębić efekt wypełnienia.
Efekt wgajania się przeszczepu tłuszczowego może być dodatkowo pogłębiony poprzez pozyskanie z własnego osocza czynników wzrostowych i dodanie ich do przygotowanej do przeszczepu tkanki tłuszczowej. Tak przygotowany przeszczep może przyjąć się aż w 80%.

Światowe środowisko medycyny estetycznej postrzega metodę WAL jako otwarcie nowego rozdziału w trwałym usuwaniu tkanki tłuszczowej i modelowaniu.

Rezultaty zabiegu Body Jet ®

Dzięki Body Jet ® udało się uzyskać wyjątkowy poziom komfortu pacjentów i efektywność zabiegu. Nieosiągalne wcześniej rezultaty pod względem ilości odessanego tłuszczu i precyzji modelowania można bowiem otrzymać poprzez najmniej dotkliwy zabieg odsysania. Body Jet ® skrócił czas samego zabiegu względem klasycznej liposukcji oraz skrócił okres rekonwalescencji.

W czasie 24 do 48 godzin po zabiegu konieczne jest stosowanie odpowiednich chłonnych opatrunków, które zbierają nadmiar płynu używanego do usunięcia komórek tłuszczowych. Przez 4 do 6 tygodni pacjenci są proszeni o noszenie specjalnego ubrania uciskowego (body, pończochy), które minimalizuje powstawanie zasinień oraz obrzęków, a dodatkowo przyspiesza i poprawia zrastanie się tkanek. Kontrola po zabiegu przeprowadzana jest 1-2 dni po zabiegu, po dwóch tygodniach, po trzech oraz sześciu miesiącach. Każdy pacjent poddany zabiegowi odsysania i/lub modelowania sylwetki poddawany jest późniejszej rehabilitacji, która przyspiesza proces gojenia i maksymalizuje efekt zabiegu. Po zabiegu występują zazwyczaj: ból ustępujący po podaniu typowych leków przeciwbólowych, zasinienie, obrzęk, uczucie drętwienia, braku czucia, twardości poddanej odsysaniu okolicy. Pacjenci są zazwyczaj zdolni do pracy po okresie jednego do trzech tygodni od zabiegu, w zależności od rozległości wykonanego odsysania. Wykonywanie ćwiczeń fizycznych zalecane jest dopiero po u pływie ok. miesiąca od wykonania zabiegu.
Pierwsze efekty można zobaczyć ok. 2-3 tygodnie od zabiegu, gdy ustąpi obrzęk. Pełen efekt zabiegu widoczny jest po 4-6 miesięcy od zabiegu.
Prawidłowo wykonany zabieg odsysania gwarantuje trwałość efektu. Jeżeli zabieg zostanie wykonany przez specjalistę z dużym doświadczeniem to zostanie usunięta praktycznie cała tkanka tłuszczowa z odsysanej okolicy. Brak komórek tłuszczowych gwarantuje brak efektu jo-jo w obrębie odsysanej okolicy. W praktyce oznacza to iż nawet późniejszy wzrost masy ciała nie powinien znacząco wpływać na "tycie" odessanej uprzednio okolicy. Tłuszcz będzie się tutaj odkładał tylko w wakuolach komórek tłuszczowych, które pozostały.

Rezultaty: Przed i Po

Body Jet - rezultaty przed i po Body Jet - rezultaty przed i po
Body Jet - rezultaty przed i po Body Jet - rezultaty przed i po
Body Jet - rezultaty przed i po Body Jet - rezultaty przed i po

Schemat działania

Body Jet - schemat działania

Woda pod ciśnieniem łączy się z komórkami tłuszczu a następnie zasysana jest ponownie i wydalana na zewnątrz.

Body Jet - schemat działania

Kaniula wprowadza pod ciśnieniem płyn znieczulający do tkanki tłuszczowej.

Body Jet - schemat działania

Strumień wody omija naczynia krwionośne i nerwy, co minimalizuje krwawienie i uszkodzenie tkanki łącznej.

Body Jet - schemat działania

Nieuszkodzone komórki tłuszczowe zasysane są wraz z wodą ponownie do kaniuli i wydalane na zewnątrz.

Zapisz się na konsultacje