Dr Artur Broma - przydatne informacje.

Jak przygotować się na konsultację?

Jak przygotować się do zabiegu?

  1. Wymagane badania: grupa krwi (!!!), morfologia z rozmazem, OB, układ krzepnięcia (koagulogram), glikemia na czczo, mocznik, kreatynina, jonogram, określenie przeciwciał antyHBS, antygenów HBS i HCV, mocz badanie ogólne, EKG i RTG płuc po 45 r.ż., USG piersi (zabiegi obejmujące gruczoły sutkowe).

    Pobierz formularz

    Pamiętaj proszę - bez aktualnych badan nie zostaniesz zakwalifikowany do zabiegu.
    (za badania aktualne uznaje się badania nie starsze niż sprzed 2 tygodni)
    Prosimy o dostarczenie wyników badań jak najwcześniej po ich wykonaniu, ale nie później niż na 3 dni przed planowanym terminem zabiegu.
    (badania możesz przesłać mailem: rejestracja@metamorfosis.pl, faxem: +48 22 827 39 10 lub dostarczyć na adres: Centrum Medyczne METAMORFOSIS ul. Gawińskiego 11,, 00-070 Warszawa)

  2. Na 2 tygodnie przed zabiegiem nie możesz przyjmować aspiryny, paracetamolu i innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy oraz leków zmniejszających krzepliwość krwi (UWAGA! większość leków ogólnie dostępnych w aptekach tzw. przeciwgrypowych, przeciwprzeziębieniowych, przeciwgorączkowych i przeciwbólowych upośledza krzepliwość krwi i nie można ich przyjmować przed zabiegiem). Warto natomiast zacząć przyjmować leki poprawiające krzepliwość i uszczelniające naczynia krwionośne takie jak: witamina C i Rutinoskorbin. W tym czasie niewskazane jest też palenie papierosów. Badania medyczne potwierdziły negatywny wpływ palenia papierosów na szybkość i efektywność gojenia.

  3. Na 6 godzin przed zabiegiem nie możesz jeść, pić, żuć gumy, ssać dropsów i cukierków (w tym Tic Tac). W przypadku znieczulenia miejscowego możesz spożyć lekki posiłek.

  4. Inne zalecenia: dobry stan zdrowia, usunięcie biżuterii i makijażu przed zabiegiem.

W razie przyjmowania jakichkolwiek innych leków i substancji chemicznych, intensywnego uprawiania sportów, stosowania specjalnych diet, wykonywania wcześniejszych zabiegów kosmetycznych, dermatologicznych lub operacyjnych, występowania jakichkolwiek innych obciążeń i problemów zdrowotnych a w szczególności ognisk zakażenia w ogranizmie takich jak: zmiany zapalne okołozębowe, przeziębienie, opryszczka itp. oraz występowania takich chorób jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, astma, depresja, choroby reumatyczne, uzależnienie od alkoholu lub innych środków trzeba poinformować o tym lekarza.

Okres tuż przed miesiączką i miesiączka stanowią względne przeciwwskazanie do przeprowadzenia zabiegu, tak więc postaraj się zaplanować zabieg tak aby nie wypadł w tym okresie. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest ciąża.

Termin i godzina przyjęcia do Kliniki zostanie uzgodniona z Tobą indywidualnie . Przed zabiegiem po raz kolejny odbędzie się rozmowa z chirurgiem oraz zostaniesz poproszona/y o wypełnienie dokumentów potrzebnych do przeprowadzenia zabiegu. Przed zabiegiem odbędzie się też konsultacja z lekarzem anestezjologiem, na której zapadnie ostateczna decyzja jaki rodzaj znieczulenia wybrać.

Prosimy pamiętaj o przyniesieniu do kliniki, w dniu zabiegu, ORYGINAŁÓW wyników badań.

Do kliniki należy przynieść własne środki higieny osobistej takie jak szczoteczka i pasta do zębów oraz osobiste kosmetyki. W Klinice otrzymasz jednorazowe klapki, bieliznę operacyjną oraz szlafrok. Można również zabrać ze sobą swoją piżamę, szlafrok i obuwie.

Zapisz się na konsultacje