Dr Artur Broma - specjalista chirurgii plastycznej

Plastyka biustu
lifting biustu, podciągnięcie biustu, podniesienie biustu, operacja plastyczna biustu, korekcja biustu, zmniejszenie otoczek sutkowych, plastyka piersi, lifting piersi, podciągnięcie piersi, podniesienie piersi, operacja plastyczna piersi, operacje plastyczne piersi, korekta biustu, korekcja kształtu piersi, korekta kształtu piersi, zmiana kształtu biustu, modelowanie biustu, operacje plastyczne biustu.

Opis zabiegu
Czas trwania zabiegu: 1,5 - 3 godz.

Plastyka piersi polega na podniesieniu, zmianie kształtu piersi i nadaniu im młodego bardziej atrakcyjnego wyglądu. Pozwala również na zmniejszenie i wyrównanie otoczek sutkowych. W praktyce, aby osiągnąć zamierzony cel, stosuje się różne techniki:

McKissoka - pozostawia bliznę w kształcie odwróconej litery T
Lejour - pozostawia pionową bliznę
Benellego - pozostawia bliznę wokół otoczki

Technika, która zostanie zastosowana podczas zabiegu zależna jest od stopnia obwiśnięcia piersi, budowy anatomicznej oraz preferencji pacjentki. Szczegóły ustala chirurg plastyk na konsultacji przedoperacyjnej. W przypadku małych piersi plastyka często jest łączona z powiększeniem biustu a w przypadku dużych z redukcją.

Przebieg rekonwalescencji

  1. Usunięcie drenów w następnym dniu po operacji.
  2. Konieczność noszenia specjalnego stanika protekcyjnego przez 30 dni po zabiegu.
  3. Zdjęcie szwów: 7 dni po zabiegu
  4. Przez 2-3 tyg. po zabiegu nie wolno wykonywać żadnych ćwiczeń fizycznych, podnosić ciężkich przedmiotów, korzystać z sauny i solarium.
  5. Wskazane zabiegi fizjoterapeutyczne, w celu przyspieszenia rekonwalescencji.
  6. Po usunięciu szwów należy zacząć natłuszczać blizny oliwką dla dzieci. Nie należy stosować w tym czasie środków zmniejszających blizny.
  7. Występują zazwyczaj: ból wymagający podania środków przeciwbólowych, obrzęk, wyciek z drenów, przejściowe zaburzenia czucia w obrębie brodawek i otoczek.

Efekt zabiegu

Pełny efekt jest widoczny dopiero w 4-6 tygodni od zabiegu.
Efekt w większości przypadków jest trwały. Jednakże starzenie się skóry, ciąża, duże wahania ciężaru ciała mogą doprowadzić do konieczności powtórzenia zabiegu.

Zadawane pytania

"Minęły dwa lata od kiedy urodziłam synka. Karmiłam go przez 12 miesięcy piersią. Piersi bardzo mi obwisły i zmniejszyła się ich objętość. Myślałam o liftingu biustu, ale obawiam się, że będę miała problemy z karmieniem drugiego dziecka, które z mężem planujemy?"
Jeżeli planujecie Państwo następne dziecko radziłbym powstrzymać się z zabiegiem ze względu na możliwość wystąpienia ewentualnych kłopotów z laktacją i dalsze obwiśnięcie piersi.

"Jakie badania dodatkowe w kierunku nowotworu piersi należy wykonywać i jak często?"
Badanie USG piersi należy wykonywać regularnie co roku, a po 40 r. ż. badanie mammograficzne.

Zapisz się na konsultacje