Dr Artur Broma - specjalista chirurgii plastycznej

Korekcja powiek
plastyka powiek, lifting powiek, korekta powiek, operacja plastyczna powiek, podniesienie powiek, usunięcie nadmiaru skóry powiek, korekta opadających powiek, korekcja kształtu powiek, korekta kształtu powiek, odmładzanie powiek, odmłodzenie powiek, korekcja opadających powiek, operacje plastyczne powiek.

Opis zabiegu
Czas trwania zabiegu: 30 min. - 1,5 godz.

Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry. O ile jest to konieczne, usuwa się także przepukliny tłuszczowe i likwiduje "worki" pod oczami czyli usuwa się tzw. zespół zmęczonego oka. Zabieg może dotyczyć tylko powiek górnych lub dolnych, albo obydwu powiek jednocześnie. Zabieg jest wykonywany niezależnie lub w połączeniu z liftingiem czoła, skroni, twarzy lub nieoperacyjnymi metodami odmładzania twarzy takimi jak botoks czy wypełniacze.

Przebieg rekonwalescencji

  1. Zdjęcie szwów: 4 - 5 dni po zabiegu.
  2. Wskazane zabiegi fizjoterapeutyczne, w celu przyspieszenia rekonwalescencji.
  3. Występują zazwyczaj: niewielki ból niewymagający podania środków przeciwbólowych lub ustępujący po ich podaniu, zasinienie i obrzęk (szczególnie w obrębie powiek dolnych) ustępujące w ciągu 7 - 14 dni. Okazjonalnie zaczerwienienie i świąd spojówek ustępujące po zastosowaniu zaleconych kropli do oczu.

Efekt zabiegu

Długotrwały. Ze względu na proces starzenia się skóry nie można jednak wykluczyć konieczności wykonania ponownego zabiegu po upływie od kilku do kilkunastu lat.

Zadawane pytania

"Po jakim czasie od liftingu powiek będę mogła robić makijaż?"
Pierwszy makijaż można wykonać po 14 dniach od chwili zdjęcia szwów.

"Czy po plastyce powiek pozostaną widoczne blizny?"
Cięcia są umieszczone w naturalnych fałdach skóry, tak więc blizny są praktycznie nie do zauważenia, nawet przez bardzo wnikliwych obserwatorów.

"Chciałabym aby moje oczy wyglądały na większe, mniej zmęczone, a powieki odzyskały dawne napięcie. Czy powinnam myśleć o samym liftingu powiek czy też raczej o połączeniu liftingu powiek z liftingiem czoła (mam wrażenie, że w ciągu ostatnich lat skóra na czole jest coraz bardziej wiotka, a brwi opadają mi na górne powieki)?"
Podczas konsultacji przed operacją chirurg plastyk pomoże Pani podjąć najlepszą możliwą decyzję. W zależności od potrzeb, u niektórych pacjentów optymalny efekt uzyskuje się poprzez lifting samych powiek a u innych lepszy efekt przynosi połączenie liftingu powiek z liftingiem czołowym lub skroniowym albo z podaniem botoksu lub tzw. wypełniaczy. Decyzji takiej nie można jednak podjąć przed zobaczeniem i zbadaniem pacjenta.

Zapisz się na konsultacje