Dr Artur Broma - specjalista chirurgii plastycznej

Korekcja kształtu twarzy - wypełniacze (kwas hialuronowy, tkanka tłuszczowa, Aquamid), implanty, Sculptra.
wypełnianie zmarszczek, usuwanie zmarszczek, wygładzanie zmarszczek, wypełnianie policzków, korekta brody, implant bródki, wypełnienie bruzdy czołowej, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, wypełnienie policzków, korekta policzków, korekcja kształtu policzków, korekta kształtu policzków, plastyka policzków, zmiana kształtu policzków, modelowanie policzków, powiększanie policzków, wypełnienie zmarszczek, korekta zmarszczek, wypełnianie bruzdy czołowej, korekta bruzdy czołowej, wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, korekta bruzd nosowo-wargowych, korekcja kształtu brody, korekta kształtu brody, plastyka brody, zmiana kształtu brody, modelowanie brody, powiększanie brody, operacja plastyczna twarzy, operacje plastyczne twarzy, modelowanie twarzy, implanty policzków, korekcja kształtu policzków, korekcja brody, korekcja zmarszczek, korekcja bruzdy czołowej, korekcja bruzd nosowo-wargowych

Opis zabiegu
Czas trwania zabiegu: 15 min. - 1 godz.

Korekcja kształtu twarzy obejmuje kilka bardzo różnych zabiegów, które są dobierane w zależności od potrzeb pacjenta. Kształt twarzy można skorygować przy pomocy tzw. wypełniaczy (własna tkanka tłuszczowa, kwas hialuronowy, Aquamid), wszczepienie implantów lub zastosowanie preparatu Sculptra. Do najczęstszych należą zabiegi mające na celu korekcję zmarszczek i bruzd (czołowej, nosowo - wargowych, bródowo - wargowych), korekcję kształtu kości policzkowych czy brody.

 1. Aquamid - elastyczny, trwały wypełniacz, który podawany jest cieniutką igłą poprzez nakłucie w korygowaną okolicę twarzy.
 2. Przeszczep tkanki tłuszczowej - tłuszcz pacjenta pobierany jest cienką igłą z okolicy ciała wybranej podczas konsultacji i po specjalnym przygotowaniu przeszczepiany w korygowaną okolicę twarzy.
 3. Kwas hialuronowy - czasowy wypełniacz, który podawany jest cieniutką igłą poprzez nakłucie w korygowaną okolicę twarzy.
 4. Sculptra - kwas polimlekowy.

Przebieg rekonwalescencji

 1. Występują zazwyczaj: obrzęk ustępujący po ok. 5-7 dniach, przejściowe zaburzenia czucia.
 2. Przez ok. 2-3 tygodnie od wykonania zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i nie chodzić do solarium.

Efekt zabiegu

 1. Aquamid - efekt jest trwały.
 2. Tkanka tłuszczowa - pozostaje 60% przeszczepionej tkanki tłuszczowej, a 40% ulega wchłonięciu. Zazwyczaj podaje się więcej tkanki tłuszczowej (hyperkorekcja), aby efekt był satysfakcjonujący. Pomimo tego zabieg wymaga 2-3 powtórzeń.
 3. Kwas hialuronowy - efekt utrzymuje się przez 4-6 miesięcy, po tym czasie preparat wchłania się.
 4. Sculptra - 10-12 miesięcy.
 5. Implanty - efekt jest trwały. Jeżeli pacjent będzie chciał powrócić do pierwotnego kształtu twarzy istnieje możliwość wyjęcia implantu.

Zadawane pytania

"Chciałam zmienić kształt ust i kości policzkowych przy użyciu wypełniacza. Byłam na konsultacji u chirurga i rozmawialiśmy nt. doboru preparatu dla mnie. Chciałabym aby efekt był trwały, ale zastanawiam się czy najpierw nie zdecydować się na coś czasowego. Czy mógłby Pan powiedzieć nieco więcej nt. tego z czego zrobione są odpowiednie preparaty?"
Przeszczep tkanki tłuszczowej jest najbardziej naturalnym "preparatem", ponieważ tłuszcz do przeszczepu byłby pobierany od Pani. Jednak jest on wchłaniany w znacznej części, szczególnie podczas pierwszego zabiegu, dlatego wymaga powtórnych podań. Z czasem uzyskiwany jest jednak zamierzony, satysfakcjonujący dla pacjentów efekt.
Jego niewątpliwym atutem jest bezpieczeństwo - nie alergizuje.

Aquamid jest przezroczystym żelem składającym się w 97,5% z wody i 2,5% poliakrylamidu. Jeżeli jest Pani przekonana o tym, że efekt ma być trwały i nie chce Pani powtarzać zabiegów w przyszłości, jest to najlepszy wybór. Należy jednak liczyć się z tym, że może wystąpić reakcja uczuleniowa, chociaż zdarza się to niezwykle rzadko. Kwas hialuronowy (hyaluronowy) jest to mukopolisacharyd, który w warunkach naturalnych występuje w skórze. Łączy ze sobą włókna kolagenowe i elastylowe w skórze właściwej. Jego atutem jest fakt, że po 4-6 miesiącach wchłania się całkowicie. Warto go wybrać jeżeli nie jest Pani przekonana czy w przyszłości zechce Pani zachować efekt zabiegu. Podobnie jak w przypadku Aquamidu może wystąpić po jego podaniu reakcja alergiczna, ale zdarza się to niezwykle rzadko.

Zapisz się na konsultacje