Dr Artur Broma - specjalista chirurgii plastycznej

Botoks
usuwanie zmarszczek, odmładzanie twarzy, korekcja zmarszczek, wygładzanie zmarszczek, botox, botulina, toksyna botulinowa, preparat botulinowy, preparat botoksu, preparat toksyny botulinowej typu A, korekta zmarszczek, operacja plastyczna twarzy, odmłodzenie twarzy, operacje plastyczne twarzy.

Opis zabiegu
Czas trwania zabiegu: 10 - 15 min.

Botoks w sposób nieinwazyjny pozwala na usunięcie zmarszczek mimicznych. Zmarszczki mimiczne pojawiają się najczęściej pomiędzy 25 a 30 r. ż. pomiędzy nosem a ustami, w zewnętrznym kącie oka ("kurze łapki") i na czole (podłużne i poprzeczne z widoczną pośrodkową "lwią bruzdą"). Przez cienką igiełkę podaje się preparat bezpośrednio w okolicę mięśnia. Botoks w mechanizmie blokady nerwowo - mięśniowej zapobiega kurczeniu się mięśnia i wygładza zmarszczki mimiczne.

Zabieg może być wykonywany indywidualnie bądź jako element większego zabiegu np. liftingu. Szczególnie polecany jest osobom młodym z bogatą mimiką twarzy.

Przebieg rekonwalescencji

  1. Mogą wystąpić: niewielkie zaczerwienienie bądź zasinienie w miejscu wkłucia.

Efekt zabiegu

Efekt utrzymuje się przez 6-10 miesięcy, po tym czasie zabieg wymaga powtórzenia.

Zadawane pytania

"Przedwczoraj miałam wykonywany Botoks. Nie wszystkie jednak zmarszczki o których mówił chirurg zniknęły. Czy będę musiała powtórzyć zabieg?"
Proszę się nie niepokoić. Zmarszczki po zabiegu znikają stopniowo od 2 dni do 2 tygodni. Dopiero jeżeli po 2 tygodniach nie będzie satysfakcjonującego Panią efektu powinna Pani skontaktować się z chirurgiem, który z pewnością dostrzyknie Botoks.

Zapisz się na konsultacje