Dr Artur Broma - specjalista chirurgii plastycznej

Wyszczuplenie twarzy
usunięcie torebki tłuszczowej tzw. poduszki Bichata, usunięcie ciała tłuszczowego policzka.

Opis zabiegu
Czas trwania zabiegu: ok. 1 godz.

Zabieg polega na usunięciu ciała tłuszczowego policzka, tzw. poduszka Bichata, tj. otorebkowanej tkanki tłuszczowej położonej po wewnętrznej stronie policzka, poprzez nacięcie wykonane wewnątrz jamy ustnej.

Wyszczuplenie twarzy - Artur Broma

Zabieg ten jest wskazany dla osób, powyżej 25 r.ż., u których nadal utrzymuje się młodzieńcza krągłość policzków. Policzki wydają się "grube", "pucułowate", "wypchane" tak jak u chomika. Ta nadmierna krągłość policzków spowodowana jest przez ciała tłuszczowe, które u większości osób znacznie się zmniejszają po ukończeniu ok. 20 r.ż. Jednakże u części osób krągłości te pozostają, co jest związane najprawdopodobniej z predyspozycją genetyczną.
U osób z tego typu problemem można wykonać zmniejszenie ciała tłuszczowego policzka lub jego usunięcie. Po wykonaniu zabiegu policzki tracą swoją krągłość, zmienia się kontur twarzy. Twarz zostaje optycznie wyszczuplona, bardziej zarysowują się kości policzkowe.

Przebieg rekonwalescencji

  1. Proces zdrowienia jest stosunkowo szybki i bezbolesny. Zaraz po zabiegu może występować niewielki ból a przez kilka dni może utrzymywać się obrzęk twarzy, ale nie ma siniaków.
  2. Ból ustępuje po podaniu ogólnodostępnych środków przeciwbólowych.
  3. Obrzęk ustępuje 7-10 dni po zabiegu. W tym okresie twarz może wydawać się niesymetryczna, ponieważ obrzęk może być bardziej nasilony z jednej strony twarzy.
  4. Przez 2-3 tygodnie od zabiegu wskazane jest płukanie jamy ustnej środkiem antyseptycznym po każdym posiłku.
Zapisz się na konsultacje