Dr Artur Broma - specjalista chirurgii plastycznej

Bezoperacyjny lifting twarzy Silhouette Lift ®
lifting twarzy, lifting brwi, lifting szyi, lifting pośladków, plastyka twarzy, podniesienie pośladków, podniesienie brwi, plastyka szyi, korekta kształtu twarzy, Silhouette-lift, Silhouette lifting, korekcja kształtu twarzy, odmładzanie twarzy, odmłodzenie twarzy, odmładzanie szyi, odmłodzenie szyi, odmładzanie pośladków, odmłodzenie pośladków, podnoszenie pośladków, korekcja pośladków, korekta pośladków, zmiana kształtu brwi, modelowanie twarzy, modelowanie kształtu twarzy, modelowanie pośladków, modelowanie kształtu pośladków, modelowanie brwi, lifting bez skalpela.

Silhouette Lift ® nowy, rewolucyjny zabieg liftingu twarzy i szyi:

 1. bez dużej ingerencji w tkanki twarzy,
 2. bez znieczulenia ogólnego,
 3. bez hospitalizacji,
 4. bez długiego czasu rekonwalescencji.

Silhouette Lift ®

 1. wygładza bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki mimiczna,
 2. napina skórę środkowej i dolnej części twarzy,
 3. poprawia owal twarzy,
 4. poprawia kształt policzków,
 5. napina szyję i brwi.

Silhouette Lift ®

 1. odbywa się w znieczuleniu miejscowym,
 2. w czasie krótszym niż 45 minut,
 3. bez hospitalizacji,
 4. po 2-4 dniach powrót do normalnej aktywności,
 5. po 2 tygodniach widoczny pełen efekt zabiegu bez śladów ingerencji chirurgicznej.

Od 40 roku życia, skóra na twarzy i policzkach zaczynają się wyciągać i zmiany te nasilają się w miarę upływu czasu.

Teraz, rewolucyjna metoda Silhouette Lift ® daje możliwość powrotu do młodzieńczego, świeżego wyglądu twarzy, bez znieczulenia ogólnego, bez hospitalizacji i bez długiego czasu rekonwalescencji.

Silhouette Lift ® jest nową techniką face-liftingu, która odbywa się w znieczuleniu miejscowym, w czasie krótszym niż 45 minut i bez hospitalizacji.

Silhouette Lift ® umożliwia pacjentowi powrót do normalnej aktywności w ciągu 2-4 dni a po 2 tygodniach uzyskanie pełnego efektu kosmetycznego, bez widocznych śladów po przeprowadzonym zabiegu.
Do zabiegu Silhouette Lift ® używane są nici wykonane z polipropylenu, materiału biokompatybilnego z ludzkim ciałem, który jest używany od wielu lat w chirurgii serowo-naczyniowej oraz podczas operacji okulistycznych.
W chirurgii plastycznej nici wykonane z polipropylenu używane były do tej pory aby skorygować wpływ porażenie nerwu twarzowego. Nici Silhouette nie są kolczyste co pozwala uniknąć uszkodzenia tkanek podczas ich zakładania. Dzięki obecności na powierzchni nici Silhouette resorbowalnych stożków możliwe jest uzyskanie trwałego podniesienia tkanek. Zwłóknienie tworzące się wokół nici daje o wiele silniejszy mechanizm zawieszenia tkanek niż w dotychczas stosowanych metodach tradycyjnych. Zastosowanie nici Silhouette pozwala uniknąć problemów z uszkodzeniem tkanek, bólu czy też problemów z mimiką twarzy, które występują podczas stosowania tradycyjnych, kolczystych nici. Nici Silhouette zostały dopuszczone do stosowania zarówno w Stanach Zjednoczonych Ameryki przez FDA, jak i w Unii Europejskiej, ze znakiem CE.

Z każdej strony twarzy zakładane są po 4 nici, wprowadzane pod skórę za pomocą sztywnej kaniuli, poprzez niewielkie nacięcie na skórze owłosionej głowy. Po podniesieniu tkanki do żądanej wysokości, nici są następnie mocowane do powięzi.

Silhouette Lift

Silhouette Lift ® jest idealny do korygowania fałdów nosowo-wargowych, zmarszczek mimicznych, a także owalu twarzy, policzków i szyi.

Wyniki Silhouette Lift ® są doskonałe szczególnie ze względu na naturalny wygląd twarzy po liftingu. Twarz jest odmłodzona bez efektu rozciągnięcia tkanek co skutkuje bardzo naturalnym wyglądem.

Pacjenci po zabiegu Silhouette Lift ® postrzegani są przez innych jako młodsi, a ich wygląd jest tak naturalny, że nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego.

Zabieg Silhouette Lift ® może być stosowany z równym powodzeniem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Kto powinien wykonać Silhouette Lift ®

 1. Kobiety i mężczyźni, którzy pragną wyeliminować zwiotczenie skóry twarzy, ale nie chcą wykonywać pełnego liftingu twarzy.
 2. Młodzi ludzie, którzy chcą aby ich twarz wyglądała na bardziej zrelaksowaną.
 3. Każdy człowiek, który chce powrócić do wyglądu młodzieńczej linii żuchwy.
 4. Pacjenci, którzy mieli w przeszłości facelifting a teraz chcą odświeżyć wygląd środkowej części twarzy.
 5. Ludzi, którzy chcieliby bardziej uwidocznić kości policzkowe bez zastosowania implantów.
 6. Każda osoba, która ma widoczne zmarszczki wokół ust i chciałaby wygładzić je bez użycia wypełniacza.
 7. Każdy, kto chciałby odmłodzić twarz bez wpływu na jej mimikę i ekspresję.
 8. Pacjenci zdecydowani na lifting, którzy nie chcą narażać się na długą rekonwalescencję.
 9. Pacjenci, którzy chcą zobaczyć natychmiastowe rezultaty.

Korzyści z nowego liftingu Silhouette Lift ®

 1. Powrót do normalnej aktywności w rekordowo krótkim czasie.
 2. Zabieg jest przeprowadzany w procedurze jednodniowej bez konieczności pozostania w klinice.
 3. Natychmiastowy, widoczny efekt zabiegu.
 4. Powrót do pełnej aktywności w ciągu 2-4 dni.
 5. Widoczne, naturalne i długotrwałe wyniki.
 6. Natychmiastowe przywrócenie objętości i proporcji twarzy z młodości.
 7. Twarz odzyskuje utraconą jędrność.
 8. Żuchwa odzyskuje określone kontury.
 9. Uwydatnienie kości policzkowych.
 10. Podciągnięcie wiszących policzków i skóry w okolicach żuchwy (likwidacja tzw. "chomików").
 11. Spłycenie bruzd nosowo-wargowych.
 12. Korekcja opadających kącików ust.
 13. Brak blizn za uszami.
 14. Nie ma nacięcie tkanek twarzy.
 15. Zastosowanie na niciach stożków pozwala na lepsze zamocowanie nici w tkankach i bardziej długotrwały efekt.

Pomimo, że Silhouette Lift ® to bezpieczna alternatywa dla klasycznego liftingu twarzy, to nie ma on na celu zastąpienie klasycznego liftingu twarzy. Jest to zabieg, który jest alternatywą dla wielu pacjentów, którzy jeszcze nie wymagają zastosowania chirurgicznego liftingu twarzy a już zauważyli u siebie proces starzenia się polegający na utracie jędrności skóry policzków, okolic żuchwy, szyi czy pojawienie się zmarszczek i pogłębienie bruzd nosowo-wargowych. Silhouette Lift ® dzięki niciom umieszczonym w podskórnej tkance tłuszczowej pozwala unieść środkowe i dolne partie skóry twarzy i nadać skórze jędrniejszy, bardziej młodzieńczy, pełniejszy, "wyższy" wygląd.
Nici Silhouette są wykonane z niewchłanialnego polipropylenu. Mają one kilka zalet w porównaniu z konwencjonalnymi nićmi kolczystymi. W przeciwieństwie do nich, nie kaleczą otaczających tkanek, nie powodując bólu i dyskomfortu. Dzięki obecności w swoim przebiegu rozpuszczalnych stożków zapewniają silniejsze zakotwiczenie w tkankach co skutkuje mniejszym ryzykiem zerwania nici, jej przesunięcia a więc trwalszymi, lepszymi wynikami liftingu.
Jednakże niektórzy pacjenci mogą wymagać bardziej tradycyjnej metody liftingu twarzy lub połączenia tradycyjnego liftingu twarzy z zastosowanie nici Silhouette. Aby dobrać odpowiedni rodzaj zabiegu do potrzeb pacjenta należy umówić się na konsultację.

Zabieg jest stosunkowo bezbolesny. Może być odczuwany niewielki dyskomfort podczas i po zabiegu wprowadzenia nici. Następnie może pojawić się lekkie zaczerwienienie, obrzęk i/lub zasinienie w obrębie twarzy i szyi, które zwykle ustępuje w ciągu pierwszych 24 godzin, ale może utrzymywać się przez 2-4 dni. Jeżeli pacjent ma niski próg bólowy i odczuwa silniejsze dolegliwości może doraźnie przyjmować powszechnie stosowane leki przeciwbólowe.

Każdy lifting twarzy redukuje efekty starzenia się skóry i odmładza twarz o kilka lat. Niestety nie może powstrzymać tego procesu. Efekt zabiegu Silhouette Lift ® utrzymuje się wg ekspertów ok. 4 lat.

Nici Silhouette vs tradycyjne nici kolczyste.

Korpus nici Silhouette wykonany jest z 3-0 polipropylenu. Na nici Silhouette znajduje się 10 przezroczystych, wydrążonych, pustych w środku, całkowicie wchłanianych stożków. Stożki są wykonane z L-laktydu i kopolimeru glikolidu. 52% materiału jest L-laktydu i 18 procent to glikolid. Stożki są rozmieszczone na wcześniej ustalonych długościach z zakończeniem z węzłów. Węzły mocują stożki a ponadto umożliwiają infiltrację tkanki łącznej przez węzeł i służą jako wtórny system mocowania po absorpcji stożków, która następuje około 9 miesięcy po implantacji. Kształt stożków pozwala na 360 stopniowe kotwiczenie stożków, ponieważ tkanka łączna nie tylko obrasta stożki z zewnątrz, ale wnika do ich pustego środka. Ten unikalny system stożków zapewnia bardziej jednolite podnoszenie tkanek.
Wykorzystanie biowchłanialnego stożka wywołuje większą reakcję tkanek otaczających niż obojętny materiał do implantacji, co także pozwala na mocniejsze kotwiczenie nici w tkankach. Typowe nici używane do tej pory kotwiczyły się poprzez swoją niejednorodną strukturę (tzw. kolce). Powodowało to kaleczenie tkanek oraz zwiększone ryzyko pęknięcia i przemieszczania się kawałków pękniętych nici. Nici Silhouette nie niosą z sobą tego ryzyka, ponieważ ich przekrój jest obły a do kotwiczenia służą stożki. Dzięki takiej konstrukcji cieńsze nici Silhouette są bardziej wytrzymałe niż grubsze tradycyjne nici kolczyste. Mocne ufiksowanie w tkankach oraz odporność na zrywanie zapobiega migracji nici. Nici są gładkie a więc nie kaleczą tkanek sąsiednich a co za tym idzie nie powodują uczucie kłucia czy bólu. Ten unikalny system pozwala na lepsze wrastanie tkanki łącznej co przekłada się na trwalszy efekt ostateczny.

Silhouette Lift
Zapisz się na konsultacje