Dr Artur Broma - specjalista chirurgii plastycznej

Korekcja kształtu ust - powiększanie ust
wypełniacze - kwas hialuronowy, Aquamid, własna tkanka tłuszczowa, powiększenie ust, modelowanie ust, operacja plastyczna ust, korekcja ust, wypełnienie ust, korekta ust, operacje plastyczne ust, modelowanie ust, operacja plastyczna ust, korekta kształtu ust, wypełnianie ust, operacje plastyczne ust.

Opis zabiegu
Czas trwania zabiegu: 15 - 30 min.

Korekcja kształtu ust obejmuje kilka bardzo różnych zabiegów, które są dobierane w zależności od potrzeb pacjenta. Do najczęstszych należą zabiegi mające na celu powiększenie warg, ale możliwe jest także pomniejszenie warg lub zmiana ich kształtu.
Obecnie do powiększania warg używa się najczęściej tzw. wypełniaczy - własnej tkanki tłuszczowej, kwasu hialuronowego, Aquamidu.

  1. Tkanka tłuszczowa – pobierana jest cienką igłą z okolicy ciała wybranej podczas konsultacji i po specjalnym przygotowaniu przeszczepiana w wargi. Nakłucie wykonywane jest w kąciku ust.
  2. Aquamid – elastyczny wypełniacz podawany cieniutką igłą poprzez nakłucie w kącikach ust.
  3. Kwas hialuronowy – podawany także cieniutką igła poprzez nakłucie w kąciku ust.

Przy pierwszym powiększaniu ust polecane jest raczej mniejsze niż większe ich wypełnienie oraz używanie wypełnień czasowych. Wypełnienia trwałe są rekomendowane głównie pacjentom zdecydowanym co do przyszłej wielkości i kształtu ust. Usta zawsze można dopełnić, natomiast ich późniejsze pomniejszenie może być trudne do wykonania.
Bardzo ciekawą alternatywą dla powiększenia ust przy użyciu wypełniaczy jest powiększenie ust metodą Hinderera.

Przebieg rekonwalescencji

  1. Występują zazwyczaj: obrzęk ustępujący po ok. 5-7 dniach, przejściowe zaburzenia czucia, zasinienie.
  2. Przez ok. 2-3 tygodnie od wykonania zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i nie chodzić do solarium.

Efekt zabiegu

  1. Tkanka tłuszczowa – przy obecnie stosowanych metodach pobierania i przygotowywania tkanki tłuszczowej do przeszczepu pozostaje ok 60% przeszczepionej tkanki tłuszczowej, a 40% ulega wchłonięciu. Zazwyczaj podaje się więcej tkanki tłuszczowej (hyperkorekcja), aby efekt dłużej był satysfakcjonujący. Pomimo tego zabieg wymaga 2-3 powtórzeń.
  2. Aquamid - efekt jest trwały.
  3. Kwas hialuronowy - efekt utrzymuje się przez 4 - 6 miesięcy, po tym czasie preparat wchłania się.

Zadawane pytania

"Pojutrze mam umówiony zabieg powiększania ust przy pomocy mojego tłuszczu, ale dzisiaj dostałam miesiączki. Czy mogę bezpiecznie poddać się zabiegowi?"
Ze względu na obniżoną krzepliwość krwi i możliwość wystąpienia krwawienia podczas zabiegu konieczne będzie przełożenie korekcji ust na czas po zakończeniu menstruacji. Proszę skontaktować się z chirurgiem plastykiem i umówić drugi termin.

"Zdecydowałam się na powiększenie ust Aquamidem i chciałam poddać się zabiegowi przed wyjazdem na urlop. Kiedy najlepiej to zrobić?"
Najpóźniej na 3 tygodnie przed planowanym wyjazdem, ponieważ po podaniu Aquamidu zalecane jest unikanie światła słonecznego w pierwszych dwu, trzech tygodniach po zabiegu.

"Kiedy po operacji będę mogła umyć uszy?"
Będzie Pani mogła myć uszy po 3-5 dniach od zabiegu, kiedy zmniejszy się obrzęk.

Zapisz się na konsultacje