Dr Artur Broma - specjalista chirurgii plastycznej

Plastyka ud
lifting ud, korekcja ud, usunięcie nadmiaru skóry ud, korekta ud, operacja plastyczna ud, operacje plastyczne ud.

Opis zabiegu
Czas trwania zabiegu: 2 - 3 godz.

Plastyka ud polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej z wewnętrznej strony ud i pachwin. Cięcie przebiega najczęściej w pachwinie wzdłuż bocznego brzegu włosów łonowych skąd kieruje się w dół biegnąc dalej po wewnętrznej powierzchni uda. W zależności od budowy ciała i nadmiaru skóry dolny odcinek cięcia może mieć tylko kilka centymetrów lub sięgać nawet znacznie za połowę odległości pomiędzy pachwiną a kolanem. Po wycięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej ich pozostała część ściągana jest w górę i do środka. Operację kończy zszycie rany kilkoma warstwami szwów.

  1. w dolnej części pachwiny,
  2. wzdłuż wewnętrznej części uda,
  3. wzdłuż tylnej części uda.

Nacięcia wykonywane są w celu napięcia i uniesienia skóry. Chirurg usuwa również nadmiar tkanki tłuszczowej z okolicy ud. W końcowym etapie zabiegu lekarz zakłada szwy.

Przebieg rekonwalescencji

  1. Usunięcie drenów w 2-3 dobie po zabiegu.
  2. Konieczność noszenia specjalnego ubrania uciskowego przez 30 dni po zabiegu (zdjęcie ubrania podczas wizyty kontrolnej).
  3. Zdjęcie szwów: 7-14 dni po zabiegu.
  4. Wskazana jest seria masaży i zabiegi fizjoterapeutyczne po zabiegu, które uelastyczniają skórę.
  5. Powrót do aktywnego życia po 2-3 tygodniach.
  6. Zakaz uprawiania sportu przez 1 miesiąc od zabiegu.
  7. Występują zazwyczaj ból wymagający podania środków przeciwbólowych, przemijające obrzęki i zasinienia, przejściowe zaburzenia czucia (najczęściej uczucie drętwienia), wyciek z drenów, może pojawić się płyn surowiczy wymagający punkcji.

Efekt zabiegu

Pełny efekt jest widoczny po 3 miesiącach od zabiegu. Efekt jest trwały, jednakże duże wahania ciężaru ciała mogą doprowadzić do jego utraty. Zalecane jest utrzymywanie stałej masy ciała (wahania +/- 5 kg), aby utrzymać efekt.

Zapisz się na konsultacje